foto1
foto1
foto1
foto1

Podczas 11 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży w dniach 12-20 maja rozegrane zostały zawody w 20 różnych dyscyplinach, między innymi w: lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, szachach czy też kolarstwie. W rozgrywkach szachowych uczestniczyli Adrian Tarawski i Klaudia Kuczak z Szach-Mat Przemków.

Inauguracja odbyła się na Stadionie Olimpijskim, gdzie swoje umiejętności sprawdzili młodzi sportowcy - zarówno doświadczeni, którzy mają na swoim koncie tytuły Mistrzostw Polski czy Europy (w swoich kategoriach wiekowych) jak i Ci zawodnicy którzy stawiają "pierwsze kroki".

W szachach udział wzięło ogółem 96 zawodników. Grupa A do lat 14 - rywalizowali ze sobą zawodnicy z Klubów: KSz Miedź Legnica, KSz Polonia Wrocław, MDK Fabryczna Polonia Wrocław, MDK Śródmieście Wrocław, WKS Kopernik, KS AZS Wratislavia. Wśród tych doświadczonych zawodników walczył Adrian Tarawski, zdobył 5 pkt na 6 partii uzyskując ranking 2086 co dało mu pierwsze miejsce oraz unikatowy medal ze zniczem olimpijskim.

W grupie D do lat 7 walczyła natomiast nasza najmłodsza zawodniczka klubowa Klaudia Kuczak. Zdobyła złoty medal w kategorii dziewcząt do lat 7.