foto1
foto1
foto1
foto1

22 marca 2018 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyły się XII Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod Patronatem Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka.

W tym roku udział w turnieju wzięło 117 szachistów, co stanowi rekord w stosunku do rozgrywek z wcześniejszych lat. O godzinie 9:00 gości, zawodników i ich opiekunów przywitała dyrektor szkoły Monika Dźwigaj. Mistrzostwa otworzył Burmistrz Przemkowa - Jerzy Szczupak.

Sędzią głównym  turnieju był pan Artur Adamek.

Ksawery Tartakower jeden z wybitnych polsko-francuskich szachistów XX wieku mówił "Zawsze istnieje właściwe posunięcie. Trzeba je tylko znaleźć." Właśnie takich, przemyślanych i trafnych posunięć na szachownicy wszystkim uczestnikom turnieju życzyła pani dyrektor.

W grupie A (uczniowie do klasy III SP) zwyciężył z kompletem punktów Michał Grzebieniowski z SP nr 2 w Głogowie. Drugie miejsce zajęła Jagoda Szczepańska z SP Krzeczyn Wielki, zaś na trzecim miejscu uplasował się Filip Biedrzycki z SP nr 3 w Polkowicach. W grupie B (klasy IV-VI SP) zwycięzcą został – również z kompletem punktów – uczeń SP w Chocianowie Bartłomiej Róg. Na drugim miejscu był Oskar Perek z SP nr 8 w Świdnicy. Trzecie miejsce zajął Michał Suchecki z SP Wiechlice. W grupie C (klasy 7 SP i gimnazjum) wygrał uczeń SP w Przecławiu Mariusz Weryszko, drugie miejsce zajął Michał Gliszczyński, zaś trzecie – Kacper Werner. Obaj są uczniami SP nr 3 w Polkowicach. W najstarszej grupie D (OPEN) zwycięzcą został uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Szymon Dryja. Drugie miejsce zajął pan Mariusz Weryszko z UKS „Szach-Mat Przemków”. Trzecie miejsce przypadło panu Stanisławowi Barańskiemu, również zawodnikowi UKS „Szach-Mat Przemków”. Najmłodszemu zawodnikowi Mistrzostw wręczono puchar. Okazał się nim uczeń SP Aslan Głogów Kajo Lopo da Silva.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Przemkowie składa serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Jerzemu Szczupakowi za objęcie patronatem kolejnej imprezy szachowej na ternie naszego miasta. Dziękujemy również prezesowi klubu UKS „Szach-Mat Przemków” Panu Józefowi Tarawskiemu i Panu Dariuszowi Dźwigajowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, a uczniom LO i Gimnazjum w Przemkowie za  pomoc w przeprowadzeniu turnieju.